KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13371013
nr 1337 1013
Brita Nordencreutz
(1899-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländskt gatumotiv. Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 53x40cm
Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,
måndag 13 juli 2020
kl 19:17:33
Brita Nordencreutz
Läs mer om Brita Nordencreutz